Vršanská uhelná umí nadchnout

JKL hodnotí

Jsi blázen, mohl jsi říct…

Když se kolegové dozvěděli, že plánuji navštívit s bratrem Uhelné safari ve Vršanech, dost se divili. Důvod bych však prozaický. Je jen málo legálních možností, jak se dostat do povrchového lomu s člověkem zvenčí. Navíc jsem byl i jako zaměstnanec Vršanské uhelné docela zvědavý na to, jakou formou celé Uhelné safari probíhá. První věc, kterou bych rád zmínil, je samotné pořízení vstupenek na exkurzi. Jistě Vás nepřekvapí, že o exkurzi je skutečně velký zájem. A protože jsem propásl první vlnu prodeje, dostali jsme se na řadu až o tři měsíce později, než jsem původně plánoval. Určitě tedy nepodceňte včasnou rezervaci, jakmile se dozvíte termín zahájení prodeje.

Exkurze je vždy zahájena v zasedací místnosti hlavní budovy Czech Coal Group kousek od vlakového nádraží v Mostě. Po krátkém úvodním zaškolení jsme se přesunuli k ortofotomapě, u které nám průvodce popsal trasu, která nás čeká.

Před budovou stál již připravený Mercedes UNIMOG (Universal-Motor-Gerät), což hlavně mužská část ocenila. Mnoho automobilových fanoušků totiž překvapí, že se po lokalitě budou prohánět Mercedesem z Dakaru, kterému v poslední době neodolal ani sběratel a propagátor vozů Hummer, Arnold Schwarzenegger.

Co Vás pak čeká a nemine? Více než 4 hodiny prvotřídní industriální podívané, poutavé vyprávění a lehce adrenalinová jízda zmíněným vozem, která, zdá se, ostatní účastníky velmi bavila. Lidé, kteří dříve znali rypadlo z obrázků, byli z jeho rozměrů překvapeni, protože jak můžete vidět na přiloženém videu, dá se stěží představit, že takový stroj je schopen samostatného pohybu.

Co je kapitolou samo pro sebe, je cena této exkurze. 150 Kč za dospělou osobu a 50 Kč za dítě (12-18 let), je něco nevídaného. Vršanská uhelná také umožňuje exkurzi pro tělesně postižené. Vzhledem k báječné ceně za exkurzi, je Uhelné safari určitě zajímavou náplní volného dne…

Tak na co čekáte? Vás nezajímá, co předchází tomu, než se k Vám dostane elektřina, kterou si dobijete svůj milovaný mobil?

Vyražte do Vršan!

 

Zdař Bůh

 

 

http://www.uhelnesafari.cz

 

Shrnutí